KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14885304
nr 1488 5304
August Jernberg
(1826-1896), Sverige
Interiör, 21x17 cm, yttermått inklusive ram: 40x36, akvarell. Signerad
August Jernberg, svensk målare född i Gävle 1826, död i Düsseldorf 1896.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 5 september 2022
kl 20:21:43
100 kr
150 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
August Jernberg
Läs mer om August Jernberg